Teatr 4 Miasto

artysci graja na scenie

07.09.2019 r. - 11:15 - 12:30 - Scena Główna

Fundacja Teatru Czwarte Miasto została założona 16 maja 2013 przez aktora i reżysera Dariusza Majchrzaka i teatrolog Dorotę Sadowską. Przedstawiamy spektakle podejmujące aktualną problematykę życia, bawiąc a jednocześnie zmuszając widza do refleksji. W ciągu naszej działalności zagraliśmy ponad 700 spektakli dla dzieci i dorosłych.

Teatr Czwarte Miasto jest młodą, prężnie rozwijającą się fundacją, działającą na scenie trójmiejskiej, a także poza granicami kraju. Teatr Czwarte Miasto grał przedstawienia dla Polonii w Hamburgu w Lubeck w Elmshorn w Ambasadzie w Rumunii na Bukowinie w Rumunii, Francji, Belgii i Holandii. W tym roku uczestniczyliśmy w Festiwalu Szkół Polonijnych w USA. Z dumą reprezentowaliśmy Trójmiasto, a publiczność była zachwycona występami.

"Opowiedział Dzięcioł Sowie" Jan Brzechwa

Opowiedział Dzięcioł Sowie mądrą bajkę o Dąbrowie: Wilk Barnaba, Ryś Bazyli mieli sklepy, co pół mili. Sprzedawali swe towary, każdy drogi był i stary! Lecz zwierzęta wnet zmądrzały, własny sklepik zbudowały! Więc odeszły precz oszustwa, stare sery i kapusta, brudne łachy, liche pierze, nikt się na to nie nabierze! Wilk Barnaba, Ryś Bazyli także w dobro uwierzyli, że oszustwo nie popłaca, lecz uczciwa, zgodna praca.Teraz w lesie, wśród zwierzaków, saren, wilków, rysiów, ptaków wszyscy pragną moi Mili, by uczciwie wszyscy żyli!

Teatr Czwarte Miasto zaprasza na kolejną adaptację bajki Waszego ulubionego autora - Jana Brzechwy. ,,Opowiedział Dzięcioł Sowie’’ to przedstawienie, które uczy dzieci uczciwości i pokazuje, że dobro zawsze popłaca. W tej przygodzie przeniesiemy Was do malowniczego lasu, gdzie pełne uroku zwierzęta opowiedzą Wam fascynującą historię o dwóch leśnych krętaczach! Czy uda się wygrać walkę z oszustami? Zobaczcie sami! Zapraszamy na kolorową i rozśpiewaną bajkę Teatru Czwarte Miasto pt.,,Opowiedział Dzięcioł Sowie’’.

Tekst bajki: Jan Brzechwa,
Reżyseria: Dariusz Majchrzak,
Występują: Hanna Łubieńska, Magdalena Kurek, Bartosz Sołtysiak / Jakub Piprowski, Dorota Sadowska, Mateusz Feliński,
Teksty piosenek: Andrzej Strąk,
Scenografia i kostiumy: Magdalena Kurek

artysci graja na scenie artysci graja na scenie artysci graja na scenie