Jak radzić sobie ze zmęczeniem i frustracją, wynikających z nadmiaru obowiązków szkolnych

artysci graja na scenie

07.09.2019 r. - 12:00 - 13:15 - Namiot paneli dla rodziców

"Co masz dzisiaj zadane?" - w niejednej rodzinie to pytanie powoduje wiele napięcia i jest początkiem codziennych kłótni. Dużo godzin spędzonych w szkole, nadmiar prac domowych oraz częste sprawdziany i kartkówki są powodem frustracji nie tylko u uczniów, ale również ich rodziców. Podczas spotkania wspólnie zastanowimy się jak rodzice mogą wspierać dzieci w nauce oraz chronić je przed nadmiernym zmęczeniem i obciążeniem obowiązkami szkolnymi.

Prowadząca:

Anna Szreder - Jestem psychologiem i specjalizuję się w tematyce seksualności. Od kilku lat w centrum moich zainteresowań, oprócz seksuologii znajdują się również zagadnienia związane z rozwojem dziecka oraz wspieraniem rodziców.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas praktyk w trójmiejskich przedszkolach, Ośrodku Rehabilitacyjno-Readaptacyjnym dla Dzieci i Młodzieży "Monar" oraz w Klinice Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii.

Przez kilka lat związana byłam ze Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy "Flandria", gdzie prowadziłam zajęcia z młodzieżą w ramach edukacji seksualnej oraz warsztaty dla rodziców małych dzieci.

Udzielałam wsparcia psychologicznego oraz prowadziłam warsztaty dla podopiecznych Punktu Pośrednictwa Pracy, a także współpracowałam z Instytutem Rozwoju Psychosekualnego z Gdyni.

Od 2018 roku udzielam indywidualnego wsparcia psychologicznego w poradni Enso w Gdańsku.