Relacje z rówieśnikami, jak pomóc dziecku w konfliktach interpersonalnych?

artysci graja na scenie

07.09.2019 r. - 13:30 - 14:45 - Namiot paneli dla rodziców

08.09.2019 r. - 13:30 - 14:45 - Namiot paneli dla rodziców

Wiek przedszkolny i szkolny to okres nie tylko pierwszych przyjaźni, a czasem miłości, ale również pierwszych drobnych sprzeczek i poważnych konfliktów. (Jako rodzice) „Mamy tendencję do wkraczania do akcji, by przerwać kłótnię i przypomnieć jakie są zasady, bo nie jesteśmy w stanie znieść konfliktu. Jednak to właśnie konflikt bywa najważniejszy i niezbędny. Jednym z głównych osiągnięć dziecięcej zabawy jest odkrywanie, jak sobie z nim radzić.” (Lawrence J. Cohen). Podczas spotkania porozmawiamy o idei Porozumienia Bez Przemocy i zastanowimy się jak rodzic może wykorzystać to podejście, by wesprzeć swoje dziecko w sytuacji konfliktu oraz jak uczyć dzieci samodzielnego rozwiązywania konfliktów.

Prowadząca:

Anna Szreder - Jestem psychologiem i specjalizuję się w tematyce seksualności. Od kilku lat w centrum moich zainteresowań, oprócz seksuologii znajdują się również zagadnienia związane z rozwojem dziecka oraz wspieraniem rodziców.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas praktyk w trójmiejskich przedszkolach, Ośrodku Rehabilitacyjno-Readaptacyjnym dla Dzieci i Młodzieży "Monar" oraz w Klinice Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii.

Przez kilka lat związana byłam ze Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy "Flandria", gdzie prowadziłam zajęcia z młodzieżą w ramach edukacji seksualnej oraz warsztaty dla rodziców małych dzieci.

Udzielałam wsparcia psychologicznego oraz prowadziłam warsztaty dla podopiecznych Punktu Pośrednictwa Pracy, a także współpracowałam z Instytutem Rozwoju Psychosekualnego z Gdyni.

Od 2018 roku udzielam indywidualnego wsparcia psychologicznego w poradni Enso w Gdańsku.